<link rel="stylesheet" href="/modules/mod_maximenuck/themes/css3megamenu/css/maximenuck_rtl.php?monid=maximenuck89" type="text/css"/>

09122967156-09392967156 info{at}lipomaticclinic.com

جراحی زیبایی شکم


یکی از عمل های جراحی زیبایی، مربوط به شکم است. در این جراحی زیبایی شکم ، چربی های اضافه ناحیه شکم برای سف کردن عضلات و فاسیای دیواره شکم برداشته می شوند. به این عمل جراحی، ابدومینوپلاستی شکم می گویند. ابدومینوپلاستی معمولا برای کسانی پیشنهاد می شود که بعد از بارداری مبتلا به بافت شل شده اند و یا میخواهند یکباره وزن زیادی کم کنند. همینطور شکم آویزان میتواند ارثی و یا ژنتیکی باشد که فرد را وادار به انجام این عمل جراحی کرده است. عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی به صورت کامل ممکن است بین یک تا پنج ساعت و به صورت جزئی ممکن است بین یک تا دو ساعت به طول انجامد. بسیاری از بیماران نگران جای ناف بعد از این عمل جراحی هستند که باید بگوییم اصلا جای نگرانی نیست، چچرای که جراخ یک سوراخ جدید به عنوان ناف روی شکم شما ایجاد می کند.

 

 

چه کسانی برای جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی مناسب هستند؟


فقط افراد چاق نیستند که طرفدار این جراحی زیبایی در ناحیه شکم هستند، بلکه افرادی که چربی های اضافه به همراه پوست آویزان هم دارند نیز برای این جراحی زیبایی پیشنهاد می شوند. افرادی که به دنبال جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی هستند، باید سلامت کامل داشته باشند، مبتلا به بیماری هایی مثل بیماری قلبی، دیابت، آسم و ... نباشند. سابقه بارداری پی در پی داشته باشند. همینطور کسانی که به خاطر بالا رفتن سن دچار ارتجاعی شدن پوست شدن هم برای انجام این جراحی مناسب هستند. بزرگ بودن بیش از اندازه شکم میتواند موجب پایین آمدن اعتماد بنفس، فشارهای روحی و ... شوند. بنابراین ابدومینوپلاستی به کسانی که با این مشکل روبرو هستند، بسیار پیشنهاد می شود.

 

نحوه‌ عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی


در این نوع از عمل جراحی زیبایی ، بعد از اینکه اقدامات بیهوشی برای فرد انجام شد، با دستگاه های مختلف وضعیت فرد را از نظر نبض، ضربان قلب، تنفس و ... را در حالت بیهوشی بررسی می کنند. برای شروع، یک برش بزرگ از قسمت مفصل ران به سمت لگن، درقسمت بالایی زهار توسط جراح ایجاد می شود. در مرحله دوم یک برش دیگر هم در ناف و قسمت های کنار آن برای برداشتن پوست و چربی اضافی در قسمت بالایی شکم ایجاد می شود. سپس عمل لیپوساکشن برای خارج کردن چربی های اضافه شکم انجام می شود. بعد از تمام شدن ابدومینوپلاستی محل ان پانسمان شده و عمل گذاشتن درن برای خارج کردن مایعات اضافی از شکم انجام می شود. این جراحی شامل ساکشن لیپکتومی پوستی شکم و باسن می باشد. در جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی به صورت جزئی، یک برش کوچک تر ایجاد شده و پوست و چربی تحتانی شکم به شکل محدودتر از فاسیا عضلانی جدا می شود. سپس پوست پایین شکم کشیده می شود اضافه پوست برداشته می شود. همینطور بعضی وقت ها قسمتی از دیوار ماهیچه شکم تنگ تر نیز می شود. در ادامه قسمت باقی مانده آن به طور کامل بخیه می شود.

 

مراقبت های بعد از عمل جراحی شکم ابدومینوپلاستی


به طور کلی بین یک تا چهار هفته طول می کشد تا بیماران بهبودی نسبی بدست آورند. بیماران میتوانند بعد از انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی، برای کنترل کردن درد در سه روز اول از مسکن ها و ضد دردها استفاده کنند. بیماران نباید به صورت مداوم در حال استراحت مطلق و خوابین باشند، اینکار باعث بروز لخته خود در پاها می شود. سعی کنید فعالیت روزمره خود را نه خیلی سنگین حفظ کنید. برای بهبودی سریع زخم ها از آناناس تازه و یا کمپوت آن استفاده کنید. همینطور مصرف میوه، میگو و ماهی نیز میتواند موثر باشد. داشتن ترشحاتی به شکل خون آبه از محل زخم طبیعی است اما اگر خونریزی در دو هفته اول بعد از عمل دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید. احسمان سنگین بلند نکنید. لباس های مخصوص و شکم بند کشی در طول یک ماه استفاده کنید تا میزان کبودی و تورم محل مورد نظر را کمتر کنید. استفاده از این لباس ها در شکل گیری جدید پوست نیز بسیار تاثیر گذار می باشد. از نیکوتین در تمام اشکال مختلف یک ماه یا حتی بیشتر، برای قبل و بعد از عمل جراحی استفاده نکنید. حداقل تا دو هفته بعد از انجام این عمل مصرف نمک خود را بسیار کاهش دهید. ویزیت روز سوم و هفته اول بعد از عمل جراحی را فراموش نکنید. بهبود یافتن زخم ها سه تا شش ماه و یا حتی یک سال طول می کشد، صبور باشید.

 

خطرات و عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی


در حدود 90% از موارد، نتیجه عمل جراحی زیبایی شکم ( ابدومینوپلاستی) به خاطر بروز ندادن هیچگونه عارضه و مشکلی برای بیماران، همیشه مثبت و رضایت بخش بوده است. البته بعد از این عمل جراحی، فرد نباید باردار شده و یا کاهش وزن شدید بگیرد. در ادامه شما را خطرات و احتمالاتی که ممکن است بعد از ابدومینوپلاستی رخ دهد آشنا می کنیم :
خون ریزی
تأخیر در بهبود زخم
از دست دادن پوست بیش از حد
بی‌حسی و یا سایر تغییرات در حس پوست
عوارض بی‌هوشی
تغییر رنگ پوست یا تورم طولانی مدت
مرگ بافت چربی عمقی پوست
جدایی زخم عمده
عدم تقارن
درد مداوم
تورم مداوم در پاها
آسیب عصبی
هماتوم
پارگی بخیه
ورم
اسکار قابل مشاهده
مرگ

طراحی سایت و سئو   و آنالیز سایت  توسط اینتن